Duchowe strategie eliminacji lęków i zmartwień

1. Zmień sposób myślenia
Poszukaj odpowiedzi na pytanie: jaka nauka duchowa płynie dla mnie z tych lęków czy zmartwień ? Zanotuj swoją odpowiedź w dzienniku. Nie pomijaj żadnych szczegółów. W każdym ze swoich zmartwień postaraj się dostrzec głębszy sens. Zastanów się, jaką rolę mogą one odegrać w twoim duchowym rozwoju.

2. Skup się na chwili obecnej
Kiedy w twojej głowie pojawiają się napawające lękiem wizje przyszłości, postaraj się skupić na tym co robisz w danym momencie. I maksymalnie się w to zaangażuj, zupełnie jakbyś coś robił pierwszy raz. Celebruj to, co robisz i powtarzaj sobie: dzisiaj jestem szczęśliwy.

3. Zmów modlitwę
Czasami dopadają cię zmartwienia i nie jesteś ich w stanie odpędzić. Zdajesz sobie sprawę, że za bardzo się przejmujesz, ale po prostu nie możesz przestać. W takich chwilach poproś o pomoc siłę, którą utożsamiasz z duchem. Głos płynący z serca podpowie ci odpowiednie słowa. Czasem to jest bardzo proste: Proszę, zabierz ode mnie te troski. Skierowanie do Boskości prośby o interwencję pozwoli ci zachować spokój.

4. Medytuj nad głębokim wewnętrznym spokojem
Nawet kiedy ogarnia cię najsilniejszy lęk pamiętaj, że spokój pomaga odzyskać równowagę. Poszukiwanie tego źródła postaraj się potraktować jako cenne duchowe doświadczenie. Lęki i niepokoje mogą zawładnąć tylko umysłem, tylko zewnętrzną warstwą twojej świadomości. Poszukiwanie spokoju powinno cię skłonić do zanurzenia się w głąb siebie. Pierwszym krokiem w tej podróży- bez względu na to, czy akurat chodzisz, czy siedzisz – zawsze będzie kilka głębokich powolnych oddechów: w ten sposób uwalniasz napięcie i wprowadzasz się w stan odprężenia.
Następnie wyobraź sobie, jak zanurzasz się coraz głębiej w istotę swojego jestestwa, jak docierasz do bezpiecznego miejsca, w którym panuje spokój. W każdym z nas znajduje się rezerwuar spokoju. Nie angażuj się nadmiernie w poszukiwania, po prostu skup się na intuicyjnym wyczuwaniu tego spokoju i w ten sposób doświadczysz go. Im silniej będziesz się na nim koncentrował, tym bardziej będzie on narastać.

5. Posłuchaj mantry
Polecam ANG SANG WAHE GURU – ta mantra usuwa trapiące myśli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *