Joga Kundalini – medytacja

Medytacje w Jodze kundalini w połączeniu z użyciem odpowiednich mantr i mudr mają na celu przyniesienie określonego efektu.

Służą one przetransformowaniu w nas starych, niepotrzebnych nawyków i wprowadzeniu nowych jakości, dzięki którym będzie nam się swobodniej płynęło przez życie.

Każdy  musi skonfrontować się z mentalną postawą niepewności i zwątpienia. Ta  przemożna niepewność może tworzyć problemy i zaburzać szczęśliwość. Korzenie tej niepewności często sięgają głęboko do samego rdzenia elementarnej świadomości osobowości danego człowieka.  Medytacja Kundalini Jogi  pracuje nad wysupłaniem z warstw podświadomości tych nici niepewności. Gdy zostają one usunięte, wtedy możemy zajmować się rzeczami takimi, jakie one rzeczywiście są, a nie jakimi malują je nasze lęki. Podświadomość odgrywa w każdym stanie mentalnym ważną rolę, której nie jesteśmy świadomi. Przeszłość jest doświadczeniem, jakie posiadamy w naszym podświadomym umyśle. Przywiązujemy  się do niej i to powstrzymuje nas przed ruchem do przodu w naszym życiu. W Kundalini Jodze posiadamy techniczną, praktyczną wiedzę, jak podchodzić do tego podświadomego umysłu.

Jeśli go nie wyczyścimy, wtedy usadawia się za naszym świadomym umysłem i płata nam figle. Siedzi z tyłu i potrafi zepsuć obraz życia ludzkiego przez powtarzanie doświadczeń, które są już przeszłością, lecz są zapisane w tamtym podświadomym umyśle. Trzeba zająć się tym podświadomym umysłem i wyćwiczyć go przy pomocy Kundalini Jogi tak, by był pomocą w życiu.

( Z nauk i wykładów Yogi Bhajana )

40 dni medytacji

Dla tych chętnych, którzy świadomie chcą zmienić nawyki zakodowane w podświadomości polecam indywidualne medytacje nakierowane na osiągnięcie określonych efektów ( 31 minutowa medytacja trwająca 40 dni,  gdyż tyle potrzeba czasu, by zmienić negatywne cechy z powodu, których podejmuje się określoną praktykę medytacyjną). Okres 40 dni praktykowania pozwala medytacji sprowokować  podświadomość do uwalniania wszelkich myśli i wzorców emocjonalnych, jakie nas ograniczają. Dobra medytacja przełamie nasze stare nawyki, zasieje ziarno nowego wzorca oraz oczyści podświadomość.
Pamiętaj jest to praca z bardzo silną techniką duchową, która jest pełna mocy i powoduje zmiany. Możesz się sam (a) przekonać po 40 dniach medytacji.

Medytacja jest świadomością

Jak powiedział Osho: Medytacja jest świadomością – ”ja – to nie umysł”.

Umysł to coś nienaturalnego – nigdy nie będzie twoim stanem naturalnym. Ale medytacja to stan naturalny, który zatraciliśmy. Jest to raj utracony, ale raj, który można odzyskać. Zazwyczaj świadomość jest zapełniona śmieciami a medytacja to stan świadomości bez żadnej zawartości. Medytacja jest formą pracy nad sobą. Można ją określić jako drogę do wnętrza. Przez medytację przejrzyściej rozpoznajesz swoją własną drogę, możesz swoje uczucia i lęki łatwiej przyjmować jako przynależące do ciebie i nie musisz ich więcej przenosić na innych. W ten sposób możesz innym dopomóc w ich wolności – gdy medytujesz przekraczasz wspólną przestrzeń. Medytacja poszerza świadomość a to znaczy, że zaczynasz rozumieć, że każde twoje działanie powoduje następstwa dla wszystkich. Dociera do ciebie, że nie jesteś oddzielona (y) i zdajesz sobie sprawę, że twoje negatywne myśli rozpraszają się w przestrzeni i rozumiesz, że wszystko powoduje następstwa.

W medytacji nie robisz nic konkretnego, po prostu jesteś. Nie ma tu ruchu, jesteś całkowicie wyciszona (y), umysł odpoczywa, nie porusza się żadna myśl, nie ma żadnego pragnienia. W tym wyciszeniu poznajesz prawdę. Musisz odstawić umysł na bok, poprzez bycie obojętną (ym ), spokojną (ym ). Przyglądasz się umysłowi z boku, widzisz przechodzące myśli, ale nie utożsamiasz się z nimi. I wiesz, że nie jesteś umysłem. On jest tylko twoim narzędziem. Gdy świadomie wejdziesz głębiej, głębiej, pojawią się chwile wyciszenia, gdy nic w tobie się nie porusza, wszystko jest nieruchome, chwile czystej, krystalicznej przestrzeni – i w tych chwilach ciszy poznasz kim jesteś.

Medytacja z mantrą – ze wszystkich technik medytacyjnych mantra jest najłatwiejsza i najskuteczniejsza w praktycznym zastosowaniu. Mantra skutecznie uspokaja umysł, dzięki niej następuje postęp w kierunku wewnętrznego wyciszenia. Przedmiotem skupienia jest proste słowo sanskryckie, powtarzane w ciągu kilku do kilkunastu minut sesji. Można wykorzystywać technikę mantrowania, jako silne narzędzie uspokajania wzburzonego umysłu podczas dnia pracy lub w innym dowolnym czasie i miejscu. Efektem jest odczucie znacznego zwiększenia energii psychicznej a wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele energii pochłania nasz umysł na jałowe myślokształty.

Opracowano na podstawie: Techniki medytacyjne – Osho, Poradnik medytacji – Dr. Dawid Fontana, Medytacja dla poszukujących zdrowia i wewnętrznego spokoju – Jessica Macbeth.)

Okres 40 dni praktykowania pozwala medytacji sprowokować podświadomość do uwalniania wszelkich myśli i wzorców emocjonalnych, jakie nas ograniczają. Dobra medytacja przełamie nasze stare nawyki, zasieje ziarno nowego wzorca oraz oczyści podświadomość. Pamiętaj jest to praca z bardzo silną techniką duchową, która jest pełna mocy i powoduje zmiany. Możesz się sam (a) przekonać po 40 dniach medytacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *