Sens, siła modlitwy, otwieranie się na nieskończoność

Na czym polega siła, moc i piękno aktu zwanego błogosławieństwem ?

Błogosławieństwo można zdefiniować jako myśl, uczucie lub emocję pozwalającą przekształcić uczucia wobec przyczyny cierpienia doznanego obecnie lub w przeszłości.
Innymi słowy błogosławieństwo czegoś staje się katalizatorem, dzięki któremu uwolnione zostają bolesne emocje, otwierające nas na większe uzdrowienie zamiast zatrzymywać zablokowane i nieuzdrowione emocje w ciele. Żeby to osiągnąć, musimy uznać ( pobłogosławić ) wszystkie aspekty bolesnego doświadczenia: cierpiących, przyczynę cierpienia i świadków jego efektu.

Trzeba też wyraźnie stwierdzić, czym błogosławieństwo nie jest. Błogosławiąc kogoś, kto nas skrzywdził, na pewno nie twierdzimy, że to, co się stało, było w porządku albo, że chcielibyśmy, żeby się powtórzyło. Błogosławieństwo nie akceptuje ani nie usprawiedliwia żadnego aktu okrucieństwa ani krzywdy. Nie aprobuje bolesnego zdarzenia ani nie sugeruje, że chcielibyśmy, aby kiedykolwiek się powtórzyło.

Poprzez akt błogosławieństwa przyjmujesz moc, dzięki której możesz uwolnić się od najgłębszych ran i nieuzdrowionych uczuć. Nie musisz rozpamiętywać przeszłości, ponownie przeżywać swego bólu, żeby dotrzeć do jego źródła, ani skazywać się na nieskończone próby zrozumienia, dlaczego stało się to, co się stało. Sam akt błogosławieństwa daje Ci moc zmiany swego życia, a żeby to zrobić, nie potrzebujesz niczego poza tym, co już masz. Kiedy źródłem naszych wyborów i modlitw jest siła i jasność, a nie słabość wynikająca z gniewu i cierpienia, zaczyna się coś wspaniałego.

Techniki jogi kundalini oferują możliwość dokonania aktu błogosławieństwa.
Mozna  zacząć od aktu pobłogosławienia siebie. Zapraszam na zajęcia tych, którzy są gotowi pobłogosławić siebie.

Opracowane na podstawie Gregg Braden- „Tajemnice zagubionej modlitwy”

Czy masz ochotę na skorzystanie z pierwotnej mądrości?

Jest takie plemię w Afryce, gdzie kobieta, która jest w ciąży idzie z innymi kobietami ze swojego plemienia w dzikie, odludne miejsce i tam modlą się, medytują do momentu, kiedy usłyszą pieśń dla jeszcze nienarodzonego dziecka. Wtedy wracają do wioski i uczą tej pieśni pozostałych współplemieńców. A kiedy dziecko już się urodzi wszyscy gromadzą się wokół niego, by odśpiewać mu jego urodzinową pieśń.

Gdy dziecko przechodzi z okresu młodzieńczego w dorosłość pieśń również jest dla niego odśpiewywana. Tak samo dzieje się w czasie zaślubin i w dniu śmierci. Ale jest jeszcze jeden czas, kiedy ta pieśń jest śpiewana przez plemię. Kiedy członek plemienia wyrządził jakąś krzywdę drugiemu czy naraził kogoś innego na cierpienie, plemię zbiera się wokół niego, on wchodzi do środka kręgu, a współplemieńcy śpiewają mu jego urodzinową pieśń, aby w ten sposób przypomnieć mu o jego własnej dobroci. To plemię wie, że miłość a nie kara jest lekarstwem, gdy ktoś zboczy z drogi.

W jaki sposób zapominamy o własnej dobroci i oddajemy się działaniom, które niosą cierpienie ?
Pozostawiam do przemyślenia.

Opracowano na podstawie “Namiętna obecność”  C. Ingram

Poprzez akt błogosławieństwa przyjmujesz moc, dzięki której możesz uwolnić się od najgłębszych ran i nieuzdrowionych uczuć. Nie musisz rozpamiętywać przeszłości, ponownie przeżywać swego bólu, żeby dotrzeć do jego źródła, ani skazywać się na nieskończone próby zrozumienia, dlaczego stało się to, co się stało. Sam akt błogosławieństwa daje Ci moc zmiany swego życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *